Fritz-Segel Hungarian Sailmakers

Fritz-Segel Hungarian Sailmakers ⚠️ Ez az oldal átköltözött! Kövess minket itt: hasznaltvitorla.hu. Facebook oldalán.

Vitorla javítás | Új és használt vitorlák | Tanácsadás
www.hasznaltvitorla.hu

14/02/2026

Még 1 hét!
Ne maradj le, kövesd az új oldalunkat!
Hasznaltvitorla.hu
Vagy a a hasznaltvitorla.hu Facebook oldalt .
Jó szelet!
Toma

05/02/2026

🎉 FONTOS HÍR, KEDVES VITORLÁZÓ BARÁTAINK! ⛵

Nagy változás jön!

A Fritz Segel Hungarian Sailmakers oldal BEKÖLTÖZIK a Használt Vitorla oldalra, ahol már 1700+ vitorlázó kollégátok vár benneteket!

🔄 MIÉRT TESSZÜK EZT?
Egy erősebb közösségben többet tudunk nektek nyújtani - könnyebb elérhetőség, gyorsabb válaszok, több tartalom!

📍 KÖVESS MINKET AZ ÚJ HELYEN:
👉 www.facebook.com/HasznaltVitorla
(vagy keress rá: "Hasznaltvitorla.hu")

✅ MIT TALÁLSZ OTT?
• Vitorla javítás és karbantartás
• Új vitorlák rendelése
• Használt vitorlák adás-vétele
• Szakmai tanácsadás
• Rendszeres tippek és trükkök

🚀 CSATLAKOZZ HOZZÁNK!
Kattints a linkre, kövesd az oldalt, és ne maradj le semmiről!

Ez az oldal még 2 hétig aktív marad, utána minden a Használt Vitorla oldalon folytatódik.

Találkozunk az új otthonunkban! 🌊⚓

29/12/2025

Lassan elköszönünk a 2025-ös évtől.
Reméljük mindenki megtalálja magának a megfelelő vitorlákat!
Ne feledjétek bármiben segíthetünk állunk rendelkezésetekre az új évben is, legyen szó új vitorláról, használtról, vagy javításról, oktatásról , tanácsadásról.
Jó Szelet mindenkinek a 2026 évre is.
Toma

5 évvel ezelőtt elhatároztam valamit 🚀🚀🚀
22/11/2025

5 évvel ezelőtt elhatároztam valamit 🚀🚀🚀

  – Amikor a technikai innováció találkozik a bajor regattaszellemmelA Starnbergi-tavon megrendezett 2025-ös J/70 Oktobe...
12/11/2025

– Amikor a technikai innováció találkozik a bajor regattaszellemmel
A Starnbergi-tavon megrendezett 2025-ös J/70 Oktoberfest-díjon Fernando Borja csapatával szép 4. helyet szereztünk egy igazán erős, mintegy 15 hajós mezőnyben.
Ami számunkra különösen örömteli: Ezen a versenyen mutatkozott be új, radiális szabású Fritz vitorlagarnitúránk – és a hatás azonnal érezhető volt.
„Sokkal élénkebb a vitorla, jobb a gyorsulása – már az első futamban érezni lehetett a különbséget.” – mondta Fernando Borja
És van még jobb hír is:
A dobogó tetején Andi Lachenschmid végzett – szintén Fritz vitorlákkal! Gratulálunk az első helyhez a 2025-ös Oktoberfest-díjon!
A sport mellett az igazi vitorlázás öröme, a csapatmunka és a bajor vendégszeretet t***e felejthetetlenné ezt a hétvégét – pontosan ezért szeretjük annyira ezt a sportot.
Köszönjük minden csapatnak a bizalmat, és hálásak vagyunk mindenkinek, aki velünk tart ezen az úton!
📸 Fotó: Ludwigphotographics

Gratulálunk!
17/09/2025

Gratulálunk!

Idén szeptember 11. és szeptember 14. között, került megrendezésre Balatonlellén a BL YachtClub kikötőjében a BAV32 hajóosztály országos bajnoksága. Az elmúlt évekhez képest emelkedett az OB-re nevező csapatok száma, így idén 10 adta le nevezését. Az előzetes információk, a...

13/08/2025

Óriási büszkeség a hétvége számomra mint vitorlát forgalmazó vitorlázó , hiszem több ízben is tudtuk bizonyítani rátermettségünket és azt ,hogy vitorláink még mindig megállják a helyüket a Balatonon. Több ízben si sikerült visszajelzést szerezni hiszen a legszebb történet ami nekem a Balatonon idén magyar bajnokságot történt hogy a Balaton 25-ös osztályban Fazekas Ákos barátomnak nem tudtunk egy vitorlát időben átadni ( sajnos a posta bekavart…) egy nappal később a bajnokság kezdetét követően tettük fel a Vitorlat ,addig Ákos egy második helyet tudod futni. Bíztam abban hogy ez legyen a legrosszabb, tudtuk hogy a Főbusz nevű hajó rendkívül jól fel van szerelve nagyon jó kormányosa van és Ákos elmondta nekem hogy az ő hajója nem elég éles… tudtam hogy az új Snitt meg fogja hozni azt amire vártunk, és felhúztuk ,felpróbáltuk és láttuk hogy igen sokkal laposabb vitorla lett mint a régi, kellett a vitorlának a minimum 4-5 csomó amit pálya versenyen úgyis garantálni fognak(hiszen kisebben nem rendeznek futamot) és a hajó az élességet be fogja tudni hozni , és bunmm 🙂 Ákos pedig kormányzással rendkívül jól vitte a hajót , sikerült a magyar bajnoki címet , szereznie nem is akár hogy 🙂 még egyszer nagyon gratulálok nekik  És örülök hogy minket választott . Már nem először több éve rendületlenül működünk együtt .
U.i.: Mi is hoztuk a kötelezőt :
Apa - Fiai versenyben sokadszorra megvédtük a magyar bajnoki címet.

Óriási büszkeség a hétvége számomra mint vitorlát forgalmazó vitorlázó , hiszem több ízben is tudtuk bizonyítani ráterme...
13/08/2025

Óriási büszkeség a hétvége számomra mint vitorlát forgalmazó vitorlázó , hiszem több ízben is tudtuk bizonyítani rátermettségünket és azt ,hogy vitorláink még mindig megállják a helyüket a Balatonon. Több ízben si sikerült visszajelzést szerezni hiszen a legszebb történet ami nekem a Balatonon idén magyar bajnokságot történt hogy a Balaton 25-ös osztályban Fazekas Ákos barátomnak nem tudtunk egy vitorlát időben átadni ( sajnos a posta bekavart…) egy nappal később a bajnokság kezdetét követően tettük fel a Vitorlat ,addig Ákos egy második helyet tudod futni. Bíztam abban hogy ez legyen a legrosszabb, tudtuk hogy a Főbusz nevű hajó rendkívül jól fel van szerelve nagyon jó kormányosa van és Ákos elmondta nekem hogy az ő hajója nem elég éles… tudtam hogy az új Snitt meg fogja hozni azt amire vártunk, és felhúztuk ,felpróbáltuk és láttuk hogy igen sokkal laposabb vitorla lett mint a régi, kellett a vitorlának a minimum 4-5 csomó amit pálya versenyen úgyis garantálni fognak(hiszen kisebben nem rendeznek futamot) és a hajó az élességet be fogja tudni hozni , és bunmm 🙂 Ákos pedig kormányzással rendkívül jól vitte a hajót , sikerült a magyar bajnoki címet , szereznie nem is akár hogy 🙂 még egyszer nagyon gratulálok nekik  És örülök hogy minket választott . Már nem először több éve rendületlenül működünk együtt .
U.i.: Mi is hoztuk a kötelezőt :
Apa - Fiai versenyben sokadszorra megvédtük a magyar bajnoki címet.

Bahart Regatta1 nap Abszolút 3 ( talán a Lolától és a Revolutiontől elnézhetjük hogy kikaptunk) előbbit majdnem megfogtu...
31/07/2025

Bahart Regatta
1 nap
Abszolút 3 ( talán a Lolától és a Revolutiontől elnézhetjük hogy kikaptunk) előbbit majdnem megfogtuk 😅
ys1/1
2 nap abszolút 1
Használt Fritz vitorlákkal

🌊 Új tapasztalatok a vitorlázás világában!🌟 Múlt hét csütörtökön a Dragon & H-boot klinikán volt szerencsém megosztani t...
20/05/2025

🌊 Új tapasztalatok a vitorlázás világában!🌟
Múlt hét csütörtökön a Dragon & H-boot klinikán volt szerencsém megosztani tapasztalataimat a prémium minőségű vitorlák gyártásáról. Kiemeltem, mennyire fontos, hogy a vitorlák elkészítésekor részesei legyünk a folyamatnak, a tervezéstől az utolsó öltésig! 🛥️💨
A 4 évem külföldön rengeteg értékes információt hozott számomra, amivel szeretném gazdagítani a hazai vitorlázó közösséget. Sokakat meglepett, hogy bizonyos tények a vitorlák gyártással és használatukkal kapcsolatban kevésbé ismertek. Itt vagyok, hogy ezt megosszam és segítsek!
✔️ Készen állok válaszolni bármilyen kérdésre, legyen szó új vitorlák gyártásáról, használt vitorlák adásvételéről, bizományi értékesítésről, valamint vitorla javításról és árboc beállításról!
Ha bármilyen kérdésed lenne, keressetek bizalommal! Nagy szeret***el várunk titeket egy különleges vitorlázási élményre! 🎉

✨ Jó szelet kívánok!

Toma

, , , .

Vitorla Javítás: Az Igényesség és Szakmai Hozzáállás FontosságaKedves Vitorlás Közösség!Az utóbbi időben sajnálattal tap...
16/05/2025

Vitorla Javítás: Az Igényesség és Szakmai Hozzáállás Fontossága

Kedves Vitorlás Közösség!

Az utóbbi időben sajnálattal tapasztalom, hogy a vitorla javítás terén nem mindenki tartja be a szakmai standardokat. Egyesek a vitorla készítés és javítás nevét használva rendkívül alacsony színvonalú munkát végeznek, amely egyáltalán nem méltó a szakmára. Ezen a ponton szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy mi, mint szakemberek és vitorla varrók, hajlandók vagyunk kiállni a minőség és az igényesség mellett.
A közelmúltban egy olyan példával találkoztam, ami számomra rendkívül csalódást keltett: egy vitorla, amelyet egy magát szakembernek valló személy javított meg, de az eredmény szinte felfoghatatlan. Még ha a javításnak van is helye, a kivitelezés és a minőség kritikán aluli volt. Olyan varratokat és megoldásokat láttam, amelyek nemcsak esztétikailag, hanem funkcionálisan is elfogadhatatlanok. Aki így dolgozik, az nem lehet vitorla varró de még javító szakember!
Ezúton szeretnék felkérni minden vitorlás barátot és szakmabelit, hogy fogjunk össze és tegyünk ellene! Az ilyen jellegű "javítások" nemcsak a mi szakmánkra nézve szégyen, hanem a vitorlázás kultúrájára is. Az igényes munka, a precíz kivitelezés és a szakmai tudás azok a dolgok, amelyeket képviselnünk kell, és amelyekért érdemes küzdenünk.
A Balaton partján, ahol a nyári napfény ragyog a vízen, és a vitorlák feszülnek a szélben, nekünk nem szabad elnéznünk a silány minőségű munkákat. Kérlek, osszátok meg tapasztalataitokat, és ha valaki olyan szakembert keres, aki valóban érti a mesterségét, ajánljátok azokat, akik az igényességet és a minőséget helyezik előtérbe!
Kérem, nézzétek meg az alábbi fotót, amely jól illusztrálja, milyen következményekkel járhat egy nem megfelelően elvégzett javítás. Együtt tehetünk azért, hogy a vitorlázás élménye a Balatonon mindig a legmagasabb szintű szolgáltatásokról szóljon!
Vitorlás üdvözlettel,
Toma
Sail Pioneer
* *

Cím

Vécsey Károly Utca 5
Siófok
8600

Nyitvatartási idő

Péntek 09:00 - 17:00
Szombat 09:00 - 17:00

Telefonszám

+36204442388

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Fritz-Segel Hungarian Sailmakers új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás