11/04/2026
3️⃣0️⃣➡️ Výlet pro nárazník
Po tom, co jsem Šestku opravil po střetu s laní, jsem si řekl, že musím sehnat jiný přední nárazník. Ten, který jsem použil při opravě, nebyl zrovna v ideálním stavu, ale byl v barvě a já byl rád, že jsem nemusel do lakovny. Jenže po pár umytích se z nárazníku začal loupat bezbarvý lak. Zpočátku to nebylo moc vidět. Jenže jsem pak jednou zajel na myčku a během mytí mi začal vyzvánět telefon. Během telefonátu se mi na jednom místě odloupl lak a problém byl na světě.
Kolega z práce mi doporučil, abych zajel do jednoho obchodu s barvami. Že mi tam namíchají barvu přesně podle auta, roku výroby, že mají spektometr atd. Jenže moje Šestka nemá zrovna běžný lak a já jsem tušil, že to nedopadne dobře. Nicméně jsem tomu dal šanci. Prodejce se dušoval, že dokážou namíchat jakoukoli barvu na světě. Řekl jsem mu kód barvy, pán vzal sebou vzorník barev a šli jsme k autu. Prodejce půl hodiny běhal kolem auta a laboroval se vzorníkem a baterkou. Pak prohlásil, že to nebude úplně snadný, ale že něco zkusí vymyslet. Takhle jsem objel čtyři obchody, šest lakýrů a výsledek nebyl zrovna ideální. Byl jsem tak zoufalý, že jsem zkusil i umělou inteligenci a dopadlo to dalším fiaskem. Fotku vám dám do komentářů.
Nedávno se naštěstí objevil inzerát předního nárazníku v barvě! Neváhal jsem a prodávajícího jsem kontaktoval. Prodával to pán, který vlastní vrakoviště poblíž Říčan. Přesněji řečeno jedná se o obec Otice, což je zhruba 130 km od mého domova. Domluvili jsme si termín a za pár dní jsem vyrazil na lov. Nárazník sice má pár šrámů, ale pořád vypadá lépe než ten, který jsem tam měl. Důležité bylo, že se neloupe bezbarvý lak a že má zdravé držáky. Nárazník jsem nakonec koupil za 3000 Kč. Pán byl velmi milý a ochotný. Chtěl si mou Šestku prohlédnout zblízka. Ve finále jsem s ním strávil asi hodinu a půl u auta. Dost dobře jsme si pokecali.
Zajímavé bylo, že pán prodává díly na francouzské vozy. Jeho syn dává dohromady pětkové BMW a já u něj koupil nárazník na A6ku. Zajímavá souhra náhod. Nárazník jsem hned druhý den pořádně umyl. Po umytí nárazník dost prokoukl. Jenom to chtělo pár drobností.
Bylo potřeba koupit nové chromové lišty, stříknout spodní část nárazníku do černého matu a přehodit výztuhu nárazníku.
Na závěr si dáme pár čísel:
Přední nárazník mě vyšel na 3 344 Kč.
Celkem jsem ujel 270 km.
Průměrná spotřeba paliva byla 7,4l/100 km.
📸 - Kupecek Tomáš