West Motors

West Motors Посредничество и внос на автомобили от Северна Америка.

Омръзнаха ви три цилиндрови, еднолитрови бензинови еднодневки?
Ремонти за хиляди левове на дюзи и турбини заради родното дизелово гориво?
И на нас.
И понеже не сме фенове на електричките, а цените на среден клас нов автомобил с конвенционално задвижване в по-високите нива на оборудване започнаха да се доближават до 100 000 лева, преди години решихме да си внесем първите автомобили за лично ползва

не от САЩ.
Здрави бензинови машини, пълни с екстри и възможност за газифициране.
Хареса ни. Отъпкахме пътеките, оттатък и отсам. Внесохме си още. Започнахме да го правим за приятели.
А днес намираме време да го превърнем и в бизнес.
Ако вече сте избрали автомобил от американска, японска или бензинова версия на модел от любимите ни Ауди, БМВ, Фолксваген, Мерцедес европейски марки...
Или имате нужда от такъв, но все още не сте се ориентирали, ще отдадем цялото си внимание и опит на тежко зависими от всяка свързана с автомобили информация gearheads, за да ви посъветваме коя марка, модел, моторизация и година на производство са най-подходящи за нуждите и бюджета ви.
И ако се окаже, че той отговаря на вкусовете и очакванията ви, а закупуването му от САЩ и Канада е по-изгодно от покупка от нашия или европейския пазар (а то, с малки изключения, е много по-изгодно, особено когато е с лека щета) - ще окажем пълно съдействие в намирането, закупуването, вноса и доставката му до България.
Ако имате нужда ще ви съдействаме и с препоръка на опитни и съвестни механици и монтьори - намирането на каквито е голяма рядкост в последните години. За разлика от превърналото се в безпроблемно "намиране" на части и консумативи за "американски" автомобили, които отдавна ако не наличност в повечето случаи са с доставка до 24 часа.

Не се притеснявайте да ни потърсите и питате за всичко - за нас работата е страст и удоволствие.

Все повече автомобилни производители - Рено, Фиат, а сега и Ситроен, започват, поне според нас, освен смисъл (малки, пре...
23/05/2026

Все повече автомобилни производители - Рено, Фиат, а сега и Ситроен, започват, поне според нас, освен смисъл (малки, предимно градски автомобили) да вдъхват и душа на електрическото задвижване с ретро дизайн и страхотно излъчване.

А вие какво мислите?

Никога не сме страдали по миналото. Но истината е, че в последните няколко години надежността на новите автомобили с ДВГ...
23/05/2026

Никога не сме страдали по миналото. Но истината е, че в последните няколко години надежността на новите автомобили с ДВГ масово падна драстично. И тук не говорим за „стария матрял“, „какви коли правеха навремето“ и „по бай Тошово беше по-добре“ – и на малко дете (добре де, ако е било такова през седемдесетте-осемдесетте) е ясно, че прости като антична, бронзова брадва и почти толкова надеждни Golf II 1,6 D, Audi 80 1,8 моноинжекция или W123 в трилитров дизелов петак отдавна няма, но някъде след 2021-ва, 2022-ра прозводители, които до тогава се славеха с добри и надеждни (доколкото е въможно на фона на масово навлезлите електроника, сложни системи и еко норми) автомобили изведнъж започнаха да бълват модели с ужасяващо и за самия производител по време на гаранционния период, и за джоба на собствениците им след това, модели.
Някои обвиняват за това мрежата на доставки и спаданалото качество на компоненти за първоначално вграждане затруднени сериозно по време на и след COVID. Други смяната на поколенията заради навлизащи още по-строги еконорми (случваща се успоредно с първия проблем). Трети – липсата на достатъчно инвестиции в разработката на тези нови поколения автомобили с ДВГ заради масовата истерия за рязко преминаване към само и единствено автомобили с електрическо задвижване.

И въпреки че все повече производители обявяват планове за завръщане към традиционните технологии и огромни инвестиции за разработка на нови модели с ДВГ (за съжаление Европа сякаш изглежда изключена от тези им планове...или пък не...щот то нали и ние хляб ядем), след осъществяването им не знаем, но до тогава със сигурност – ако искаш да си купиш нова кола, която не е „китайска електричка“, държиш на надеждност и искаш да имаш по-голям избор, е по-добре да се огледаш за нещо на „три-четри“ години.

Разбира се все още има отделни модели, които правят изключения, а при някои производители, като Хонда (случайно или не – само с една спряна от производство електричка „Е“ за Европа и един Prologue с мижави продажби за Северна Америка) и по няколко.

Като тези Cr-V Hybrid 2024-та, Passport 2026-та и Pilot 2024-та с изпитани, бензинови, атмосферни, съотвенто двулитров, редови, четирицилиндров и 3.5 литров, V6 двигатели, които са на търг на 25-ти май, в понеделник.
Ако някоя ви хареса и имате мерак – от вас парите и чакането. Покупката, износа, транспорта, вноса и „ще дойде, не е плик да го пратиш по DHL, да дойде за три дена, ще дойде и твоята, няма не дошла...“ – от нас.

За повече снимки и подробности за трите автомобила като прогнозни цени, както и за други оферти или директна връзка с нас - присъденете се към Viber канала ни: https://n9.cl/WestMotors

🤠 🇺🇸 🇨🇦 🚢
Ако имате интерес и въпроси за този, или просто имате нужда от нов автомобил, но все още не сте се ориентирали не се колебайте да ни потърсите.

Не ни жалете - за нас работата е удоволствие.

O tempora, o mores!Казал Цицерон в прочутата си реч срещу Катилина, отчаян от моралния упадък на обществото има - няма 2...
22/05/2026

O tempora, o mores!

Казал Цицерон в прочутата си реч срещу Катилина, отчаян от моралния упадък на обществото има - няма 2000 и кусур години преди появата на „Бангаранга“...

Бангаранга, Бангаранг, Бангаранга, Айм дъ Бангаранга, кооом ъълайв, сърендър ту дъ бааайндинг лайт...

Оф, не бе, не това, просто кат почнем така и немойм се запрем...иначе, пу-пу-пу, заключ, много сатанистко, да пази Господ!

Това, което искаме да кажем е, че ако днес искаме да си купим нещо сравнително ново, със 7 + места, дето хем да не е ван, хем да е луксозно, с тия трошливи V35A-FTS двигатели в новите Sequoia, GX550, LX600, Escalade, Yukon и Tahoe с безумния аксиален лагер на коляновия вал в Duramax дизела и кривящите се повдигачи на клапаните в 6.2 литровия V8-ак, за проблемите при Inxiniti QX80 по-добре да не започваме...тия хора ни докараха до там, да се заглеждаме по...Форд.

Е не точно, ама около. Да, погорва масло, да, не е с най-здравия автомат, ама...за развозване на седем човека с поне малко багаж в сериозен лукс, без да се чувстваш като изтръпнал татко с ниво на тестостерона по-ниско от Марианската падина, щото караш ван, и с редовна поддръжка да не те остави отведнъж на пътя (ако и, че Форд да мрял отведнъж, като...ром, нали) ние за друго, произведено след 2023-4-та не се сещаме.

А вие?!

(Ся ше кажете Х7 с B58 и ше развалите всичко, аман!)

И знаете – за още оферти или директна връзка с нас - присъденете се към Viber канала ни: https://n9.cl/WestMotors

2025 Lincoln Navigator Reserve

💰На търг от дилър на 27 май 2026 г.

Прогнозна цена през търг до София: 84 300 – 87 500 евро.

Двигател: 3.5 liters, V6, бензин, turbo, 440 к.с.;
Ск. кутия: 10 ст. автоматик;
Задвижване: AWD (4x4);

🏁Пробег: 21 646 км.

Срок на доставка: 10 - 12 седмици;

🤠 🇺🇸 🇨🇦 🚢
Ако имате интерес и въпроси за този, или просто имате нужда от нов автомобил, но все още не сте се ориентирали не се колебайте да ни потърсите.

Не ни жалете - за нас работата е удоволствие.

Те тая Бангаранга я дават за 33 еврака! 😄Ся, кво да не ти харесва в нея, като се замислиш?!Кабрио, спортно червена, кара...
18/05/2026

Те тая Бангаранга я дават за 33 еврака! 😄

Ся, кво да не ти харесва в нея, като се замислиш?!
Кабрио, спортно червена, карамелена кожа, евтина, общо взето фул екстри, 315 коня, които са ти предостатъчни да я челосаш в някой стълб, тъй като и без това не мож' да караш.

Ясно е, че не е Carrera 911 Turbo S кабрио, ама и не е 330 000 евро, а е с една нула по-малко, което си е направо далавера. 😄

А и честно казано, пичетата не разбират толкова от марки и модели, а по-скоро гледат цвят, спортна осанка и да е кабрио.

Ще ги лъжеш, че струва половин милион от старите пари и, че е 900 коня и не е нужно даже да купуваш роза на първа среща — ще ти пуснат и без нея. 🌹❌😄

👇
Ако още не си във Viber канала… как изобщо живееш? 😄
👉 https://invite.viber.com/?g2=AQBXBl1%2BlKBsc1OlApK%2BokpDNteh%2BRcehGj2DMbWjykkhKALzZd0WuPuFbkPshDA
(там са истинските оферти, не тия за пред хората 👀)

🚘 2024 Ford Mustang EcoBoost Premium Cabrio

💰 Крайна цена до България: 33 000 €

🛠 Двигател: 2.3L EcoBoost Turbo
🐎 Мощност: 315 к.с.
⚡ Въртящ момент: 475 Нм
⚙️ Скоростна кутия: Автоматична
🔄 Задвижване: RWD

📍 Пробег: 49 112 мили (~79 000 км)
🎨 Екстериор: Race Red
🖤 Интериор: Baja кожа

🇺🇸 Локация: Foxboro, MA

🚀 0–100 км/ч: ~5.5 сек
🏁 Макс. скорост: ~250 км/ч

🔥 Екстри и глезотии:
• Кабрио покрив
• Дигитален кокпит
• Голям централен дисплей
• Apple CarPlay / Android Auto
• Камера + парктроници
• Кожен салон
• Keyless
• Premium пакет

✅ Състояние: Без удари, чиста история
📉 Цена под пазарната за модела

🇺🇸🔥

Разочаровани сте от състава на новия кабинет и първите политически решения на мнозинството в парламента зад него?Ето нещ...
07/05/2026

Разочаровани сте от състава на новия кабинет и първите политически решения на мнозинството в парламента зад него?

Ето нещо, което не само няма да ви разочарова, но и ще качва широка усмивка на лицето ви при всяко натискане на старт-бутона и събуждане на брилянтния 3.0 двойно турбиниран изрод с блок от вермикуларен (питайте Google, не ни се разтягат локуми, още не можем да повярваме какви хора има в състава на правителството) чугун, който не просто е проектиран с ресурс от минимум 200 000 мили, а вече има екземпляри, които ги достигат, задминават и продължават да се движат, въпреки 10 степеннната кутия на Форд, която специално при този модел се държи изключително възпитано и обрано, пу, пу, пу.

Ако пък не бързате да се разочаровате преди да сте дали на новите министри общо приетите 100 дни...ами супер, ние много харесваме позитивни хора!
Рискът да се разочаровате от демонстрирани безсилие, безличие и безгръбначие в новата политическа реалност след като изтекат 100-те дни за съжаление е доста голям, но хубавото е, че ако се обадите навреме и успеем да го спечелим Бронкото вече ще е дошло и ич няма да ви пука за тези работи.
Защото Бронко Раптор е точно обратното на безсилен, безличен и „безгръбначен“.

П.П. – и между другото, като стана дума за цените на горивата (не е де, не се връщайте да четете нагоре, ама все едно, то напоследък освен за Тръмп, Путин, Иран, китайски електрички и цената на дизела за друго не се говори) е учудващо „икономичен“ за подобно животно.

2024 FORD BRONCO RAPTOR

💰На търг от застраховател на 11 май 2026г.

Прогнозна цена през търг до София: 66 300 – 68 500 евро.

Краден и възстановен, без щети.

Двигател: 3.0 liters, V6, бензин, turbo, 418 к.с.;
Ск. кутия: 10 ст. автоматик;
Задвижване: AWD (4x4);

🏁Пробег: 12 386 км.

Срок на доставка: 10 - 12 седмици;

🤠 🇺🇸 🇨🇦 🚢
Ако имате интерес и въпроси за този, или просто имате нужда от нов автомобил, но все още не сте се ориентирали не се колебайте да ни потърсите.

Не ни жалете - за нас работата е удоволствие.

Изборите минаха, очертава се стабилно парламентарно мнозинство и изглежда поне, че скоро едва ли ще ходим до изборните с...
24/04/2026

Изборите минаха, очертава се стабилно парламентарно мнозинство и изглежда поне, че скоро едва ли ще ходим до изборните секции.
Ама вие не се отпускайте, защото светът е голям и това, че спасение дебнело от всякъде е малко прехвалена работа.

В тоя ред на мисли - имайте едно на ум, когато си купувате кола, на която видимо уж нищо й няма, както много често изглежда при theft recovery.
Защото, нали - някой откраднал кола, застрахователя я изплатил на собственика, после полицията я намерила, колата става собственост на застрахователя, той я продава на търг, а вие си я купувате, идва, ако няма ключ – вадите и си я карате.

Понякога. Ама по-често нещата са 50/50.

Демек или удряте джакпота или изяждате голямото дърво!

А за да не го изядете (което за съжаление няма как да си гарантирате нито преди, нито след избори) си подбирайте вносителите, за да не се сдобиете с паметник с replaced, retagged, damaged VIN или пък някоя японка с наскубани модули, чийто ремонт излиза колкото да си бяхте я купили от магазина, ако въобще официалния вносител се навие да ви ги програмира и калибрира и успее да го направи...

С този “Ти рекс” такива рискове няма.

Разбира се винаги има риск гаджето да ти пили, че вместо някое намазано Порше като на Митко на Ленчето си купили тоя аграрен туч.
Майка ти да те пита защо си решил да изхарчиш парите за колеж на неродените й внуци за бензин, с разочарание в гласа почти като след онази родителска среща, на която другарката Петкова те изправи пред целия клас и всички родители и разказа как си се пипал на последния чин пред разтворената читанка с литография на Мадоната от с. Шишковци от Владимир Димитров – Майстора.
А кошийката баба Рада да те кълне, че кокошките й спрели да снасят от тия гърмежи.
Ама то па ако ги нямаше жените и всичко ти беше наред в тоя живот, се едно че си умрял и си отишъл в рая, баце.
А там с тия въглеродни емисии и климатичен алармизъм, ако въобще има коли, сигурно ще са електрички.

За това вади парата, да има с какво да си ходите с дъртия за риба, там жени рядко се мяркат. Той поне ще е доволен, че ще става половин час по-късно и с тия 702 коня и окачване като за BAJA1000 пак ще сте на гьола преди всички.

И да не забравиш да ни намериш и във вайбър: https://n9.cl/WestMotors

2024 RAM 1500 TRX 4X4 5'7 BOX

На търг от застраховател на 27.04.2026 г.

💰 Крайна прогнозна цена до София: 77 800 – 81 500 евро.

Двигател: 6.3 liters, V8, бензин, supercharge, 702 к.с.;
Ск. кутия: автоматик;
Задвижване: 4WD (4x4);

🏁Пробег: 26 232 км. (16 303 мили)

Срок на доставка: 9-10 седмици;

Състояние: RUN&DRIVE, без щети, има нужда от автомивка;

🤠 🇺🇸 🇨🇦 🚢
Ако имате интерес и въпроси за този, или просто имате нужда от нов автомобил, но все още не сте се ориентирали не се колебайте да ни потърсите.

Не ни жалете - за нас работата е удоволствие.

Ей тая full-size сива катафалка, със скромния 420-коньов двигател се продава за също толкова скромните 47 600 евраци до ...
20/04/2026

Ей тая full-size сива катафалка, със скромния 420-коньов двигател се продава за също толкова скромните 47 600 евраци до България.

Единствените три неща, което биха могли да не ти харесат в нея са:

1. Че все още не е твоя.

2. Затварянето на Ормузкия проток, щото и по-принцип ти дълбае в портфейла с тоя 6.2-литров струг, пък сега - мани, не питай!
Ползва се само за кисел ден през уикенда, или за пред C'est La Vie, за да те видят коврите от какво чудо слизаш и как мяташ 10 кинта на валето да ти я паркира.
През седмицата - търкаляш Дачийката и пестиш от закуски.

3. За да я притежаваш в София/Пловдив/Варна/Бургас без да се налага да стържеш огледалата на паркиралите наоколо автомобили, ще се наложи да я караш предимно по булеварди. Тесните улици са строго забранени!

Същото се отнася и до паркирането - гаражът ти трябва да е с размерите на хале за комбайни.

И те така. Чети надолу параметрите.👇👇👇

👇
Ако още не си във Viber канала… как изобщо живееш? 😄

👉 https://invite.viber.com/?g2=AQBXBl1%2BlKBsc1OlApK%2BokpDNteh%2BRcehGj2DMbWjykkhKALzZd0WuPuFbkPshDA
(там са истинските оферти, не тия за пред хората 👀)

🚘 2021 Cadillac Escalade Premium Luxury

💰 Крайна цена до България: 47 600 €

🛠 Двигател: 6.2L V8 (EcoTec3)
🐎 Мощност: 420 к.с.
⚡ Въртящ момент: 624 Нм
⚙️ Скоростна кутия: 10-степенна автоматична
🔄 Задвижване: RWD

📍 Пробег: 121 441 мили (~195 000 км)
🎨 Екстериор: Satin Steel Metallic
🖤 Интериор: Jet Black

🇺🇸 Локация: Houston, TX

🚀 0–100 км/ч: ~6.5 сек
🏁 Макс. скорост: ~180 км/ч

🔥 Екстри и глезотии:
• Огромен извит OLED дисплей (38”)
• BOSE аудио система
• Камери 360°
• Асистенти за шофиране
• Електрически седалки с памет
• Keyless + дистанционно палене
• Трети ред седалки (7+ места)
• Масаж, вентилация и всичко останало 😄

✅ Състояние: Без удари, чиста история
📉 Цена под пазарната за модела

#БаткаМашина 🇺🇸🔥

Ахтунг, ахтунг!До всички настоящи и бъдещи клиенти, приятели, останалите над 9000 кибици и ти, чичо Станчо, дето само на...
12/04/2026

Ахтунг, ахтунг!

До всички настоящи и бъдещи клиенти, приятели, останалите над 9000 кибици и ти, чичо Станчо, дето само на теб немойм ти намерим кола, щото по Америка топ автомобили като Москвич 412 твърде няма...

Христос Воскресе!

Желаем мир по света, просветление в душите и много добрина в сърцата!

07/04/2026

Кастофони, мастофони, микрофони, телефони, герап у, герап у...

Шукар бури каримангиел бялото лебед отива да краси някой друг гараШ на които човек има пари, да е жив и здраф тоиа човек...
07/04/2026

Шукар бури каримангиел бялото лебед отива да краси някой друг гараШ на които човек има пари, да е жив и здраф тоиа човек да гу кара многу далги гудини бялото Лексус, батинко!

А междо другото, много поздрави на батинкото от Модерен стоицизъм дето си е изтрил коментарите, за кола на дванадесет години за 40 к, реалността и т.н.

Иначе - заслужава ли си да си купите кола от Северна Америка?

Ами, много зависи. И от това кой ще ви я избере/докара/продава.

Address

Sofia
1000

Opening Hours

Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00
Saturday 09:00 - 17:00
Sunday 09:00 - 17:00

Telephone

+359888112061

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when West Motors posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to West Motors:

Share