23/10/2026
Zo’n specialeke… wie herkent deze MBV-kuip nog?
Deze volle kuip zat op een Honda MBX die we kochten. Dubbele ronde koplampen, een getinte ruit en die uitgesproken uitstraling van toen. Ons plan? De volledige set weer als nieuw restaureren.
Maar toen meldde Henry zich vanuit Duitsland.
Via de vorige eigenaar was hij bij ons terechtgekomen. Hij zocht precies zo’n kuip en vroeg of we ze wilden verkopen.
Gaandeweg volgde zijn verhaal. Verschillende van zijn bromfietsen hebben een MBV-kuip. Hij vertelde over zijn verzameling, een groep MBV-liefhebbers en zijn persoonlijke contacten met mevrouw Balcerek, met wie hij ook geregeld afspreekt.
Achter de naam MBV zit Manfred Balcerek, een Duitse kuipenbouwer. Zijn accessoirekuipen gaven verschillende bromfietsen en lichte motoren een sportieve uitstraling. Ook voor merken zoals Hercules, Zündapp en Kreidler bestonden er uitvoeringen.
Normaal geven we een gepland restauratieproject niet zomaar uit handen. Maar Henry’s enthousiasme en zijn band met het merk deden ons van gedachten veranderen.
Dus vertrekt deze set morgen richting Duitsland. We hadden ze graag zelf weer als nieuw gemaakt, maar gunnen Henry dit project met plezier.
Wie reed er vroeger met zo’n kuip? Of heeft nog foto’s, een brochure of herinneringen aan MBV? Laat maar horen, we leren graag bij.