25/04/2026
Wiosenne odświeżenie 😁
1. Hałasujący wentylator nawiewu - znany temat z wersji europejskiej, występuje też w Si. Zamienniki to loteria, są mniej wydajne albo pracują głośniej niż sprawny seryjny wentylator, dlatego Mój został profesjonalnie zregenerowany przez Regeneracja części MC Michał Cukierski i nastała cisza 👍
2. Czyszczenie i impregnacja stożka przy użyciu zestawu K&N Filters, filtr był minimalnie zabrudzony ale niech ma 😁
3. Czyszczenie MAF preparatem LIQUI MOLY 4066.
4. Przy okazji demontażu nawiewu, profilaktycznie zaaplikowałem preparat K2 Auto Jak Nowe Klima Doktor bezpośrednio na parownik, tylko wtedy przynosi efekty - sprawdzone w innym aucie, w którym nie pomagało nawet ozonowanie. Pod żadnym pozorem nie psikać w kratki nawiewu czy wlot przy filtrze kabinowym!
4. Tłumik Invidii Q300 jest cięższy niż seria i wisi na jednym wieszaku (seria na dwóch) co sprawia, że przy mocniejszym odpuszczeniu gazu wydech dotyka osłony termicznej powodując nieprzyjemny metaliczny dzwięk. Rozwiązaniem (według info z forum Usa/Kanada) jest demontaż osłony 😂 lub montaż sztywnego wieszaka. Wybrałem opcję nr. 2 - poliuretanowy wieszak Powerflex , we wtorek okaże się czy zdało egzamin🤔