Bryczka Byczka

Bryczka Byczka Fani Bryczki - łączmy się!

Słoneczko świeci, jak więc siedzieć w domu, gdy serce rwie hen daleko!  Że ciepło, że kości zastane po wiecznej zimie, k...
15/05/2022

Słoneczko świeci, jak więc siedzieć w domu, gdy serce rwie hen daleko! Że ciepło, że kości zastane po wiecznej zimie, która co roku trwa w Polszy dłużej niż powinna, to oczywiste jest, że czas wskoczyć na rower i popedałować. 😎

Co mieliśmy na tapecie? Želazną cyklotrasę, czyli żelazny szlak rowerowy - nieco ponad 50 km świetnych ścieżek, piękne krajobrazy, odgłosy zwierząt no i oczywiście czeskie degustacje! ❤ Smaczny obiadek na karwińskim Rynku, któremu zawtórował wyśmienity deser w lokalnej kavarnie (torcik czekoladowy, pannacotta, a potem (nie)stety jeszcze serniczek to niebo w gębie..., dobrze że chociaż trochę człowiek tym rowerem pojechał, bo byłoby słabo...).

Szlak z motywem przewodnim kolei, linii wysokiego napięcia, lekko bzyczącycych nad polami rzepaku, a że selfie w rzepaku wśród celebrytów ponoć hitem sezonu to i ja postanowiłem zostać, hmmm..., želazną rzepiarą! (?!) Zdjęcia wrzucać jednak nie będę, to tylko dla subskrybentów premium.

Koniec trasy nieco przycisnęliśmy, bo wiadomo, Eurowizja i winko czekające w domu. Faworyci Byczka - UA i SRB wysoko, uszanowanko.

Dopijając niedzielną kawusię, słuchając newsów na YT, pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dzionka.


Bardzo pro opcja. W ten weekend na spokojnie, biesiada pod Lublińcem, kaczka w Podgórzu, soft drineczek na Barce w piękn...
08/05/2022

Bardzo pro opcja.

W ten weekend na spokojnie, biesiada pod Lublińcem, kaczka w Podgórzu, soft drineczek na Barce w piękny, sobotni wieczór, czosnkowy krem na Kudłaczach.

Wreszcie coś drgnęło, jest pięknie! 🤩 A nadchodzące weekendy będą jeszcze piękniejsze!

Obiecana relacja z krokusów być musi.Pogoda prawie udana, niestety nie zniechęciła kilku buraków do deptania krokusów ra...
24/04/2022

Obiecana relacja z krokusów być musi.

Pogoda prawie udana, niestety nie zniechęciła kilku buraków do deptania krokusów razem ze swoimi bąbelkami... nie komentuje. Strasznie to przykre, chyba zostaje tylko niektórych walnąć patelnią w łeb 😞.

Oczywiście finał to uczta przy Zakopiance, w nieco jesiennej atmosferze, bo deszcz zacinał niemiłosiernie.

Ps. Ostatnie zdjęcie jest z prywatnego parkingu, także tam akurat między krokusy trzeba było wjechać.

Najsmutniejsze w długich weekendach jest to, że trwają tak krótko.A co to był za weekend? Śląsko-krakowsko-brytyjski reu...
23/04/2022

Najsmutniejsze w długich weekendach jest to, że trwają tak krótko.

A co to był za weekend? Śląsko-krakowsko-brytyjski reunion pełną gębą. Lunchyk (tutaj było lekkie rozczarowanie, jednak "nie zawsze złoto co się świeci" to słowa pełne prawdy... ale antyreklamy robić nie będziemy!), spacerek w Lanckoronie, tam znakomity serniczek z mango (a kto mnie zna, ten wie, że o serniczkach mam do powiedzenia sporo...), ubity magnesik ze sklepu z pamiątkami, dymek i czaj w Czajowni no i wreszcie ploty w Szeptach. Mieszanka idealna, ale czemu tylko na jeden dzień? 😭😭😭

Proszę wracać z Yorku, heeeloł?

A jutro krótka relacja z chochołowskich krokusów.

I poniedziałek. ☠

**ha

Jak najlepiej spędzać lany poniedziałek? Bynajmniej, nie na oblewaniu się wodą. Na spacerze? Znacznie lepiej. A na space...
18/04/2022

Jak najlepiej spędzać lany poniedziałek? Bynajmniej, nie na oblewaniu się wodą. Na spacerze? Znacznie lepiej. A na spacerze, podczas którego można zjeść pisanki made by Lindt (lepsze niż made by kura z wolnego wybiegu) i napić się czaju na puściutkim niemal szlaku - to już brzmi wybornie.

A gdzie ten spacer? Przez Stary Groń, Przełęcz Salmopolską do Trzech Kopców Wiślańskich. A po drodze Telesforówka. I garbus. I czarny jegomość (albo jegomościówa). I prawie wielkanocna kiełbasa. I żurek. I ciasto drożdżowe. I kawusia. I shake, bo Maczek po drodze. Ale nie oceniamy, co to to nie. To pewna wariacja na temat świąt. A 15 km i tak lepsze niż 15h przy stole.

I do tego businessplany. I ciężkie tematy. I żarty. I pomysły na odwiedziny tego i tamtego. I Harry Styles. I Madonna. I zdjęcia. I bardziej jesień niż wiosna. I tak można dalej...

I tak sobie minął poniedziałek.

Alleluja i do przodu, Byczki!!!

Lany poniedziałek lepiej spędzić na spacerze niż nie. I taki spacer się dziś nawinął. Nie zabrakło pisanek, co prawda ma...
18/04/2022

Lany poniedziałek lepiej spędzić na spacerze niż nie. I taki spacer się dziś nawinął. Nie zabrakło pisanek, co prawda made by Lindt, ale były lepsze niż te made by kura z wolnego wybiegu.

A gdzie ten spacer? Ano przez Stary Groń, przez przełęcz Salmopolską, do Trzech Kopców Wiślańskich. A że po drodze jeszcze schronisko Telesforówka, to i prawie wielkanocna kiełbasa też zaliczona. I żurek. I ciasto drożdżowe. I kawusia. A że po drodze do domu Maczek to i shake. Ale nie oceniamy, co to to nie. Są święta. A 15 km w końcu zrobione.

A w schronisku nawinął się nawet czarny jegomość. Albo jegomościówa. I ciężkie tematy też. I w ogóle ten lany poniedziałek taki niby wiosenny, niby jesienny.

A w drodze powrotnej pomysłów co niemiara. Żeby odwiedzić to i tamto. I śmiechu też dużo.

Alleluja i do przodu.

Cappuccino czy caffè mocha?Jadąc przez A4 w stronę Krakowa, obowiązkowym punktem jest McDonalds przy MOP Zastawie. W tra...
03/04/2022

Cappuccino czy caffè mocha?

Jadąc przez A4 w stronę Krakowa, obowiązkowym punktem jest McDonalds przy MOP Zastawie. W trakcie trasy zawsze warto posilić się kawą. ☕

Osobiście wybieram najczęściej cappuccino średnie, czasami flat white, gdy nie zdążyłem wypić pierwszej kawy w domu. Koniecznie na mleku sojowym bądź bez laktozy, bowiem z powodu jej nietolerancji mogłoby ziścić się ostatnio przypomniane przez Pana Prezydenta Dudu starosłowiańskie przysłowie o straszeniu.

A Wy jaką kawę pijecie?

Wielki Brat patrzy. A nawet łypie.W piątek montujemy hak.
29/03/2022

Wielki Brat patrzy. A nawet łypie.
W piątek montujemy hak.

Dzisiejszy wpis to sztuka obyczajoww w ośmiu aktach.                                          .worldwide
27/03/2022

Dzisiejszy wpis to sztuka obyczajoww w ośmiu aktach.



.worldwide

Rodzeństwo pod Biedrą. Pomyślności w Nowym Roku!
02/01/2022

Rodzeństwo pod Biedrą. Pomyślności w Nowym Roku!

Bryczka jak z żurnala. 😍💃👑
30/12/2021

Bryczka jak z żurnala. 😍💃👑

Adres

Godów

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Bryczka Byczka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria